Kapalı ve açık alanda kameralarda görüntü izleme ve kaydetme yoluyla gözetim ve denetim sağlayan Kapalı Devre Kamera Kontrol (Close Circuit TeleVision) sistemlerdir.

DVR (Digital Video Recorder)

DVR’lar genellikle analog kameralardan, koaksiyel kablolar yoluyla görüntüleri alır. Küçük ölçekteli projeler için uygundur. Kameralardan gelen kablolar direk DVR’a bağlanır.

NVR (Network Video Recorder)

Yeni nesil olan IP tabanlı NVR’lar, IP kameralardan ethernet ağı yoluyla Cat6 veya Fiber Optik kablolar üzerinden görüntüyü kaydeder. Kameralar ve NVR’lar network switch aracılığıyla birbirlerine bağlanırlar.

Kutu (Box) Kameralar

Kutu (Box) kameralar üzerine uygun lens takılarak kullanılır. Dahili montaj ayağı ve dış ortamda ise harici muhafaza içerisine yerleştirilir.

Kubbe (Dome) Kamera

Kubbe (Dome) kameralar yarim bir fanus içinde ve lens bütünleşik haldedir. Montaja hazırdır. Montaj ayağı gerektirmeyen bu ürün tavan montajı için çok uygundur.

PTZ (Pan, Tilt, Zoom) Kameralar

Speed Dome kamera olarak da adlandırılır. Kubbe (Dome) kameralarının 360° hareket edebilen versiyonudur.

Bullet Kameralar

Boyut itibariyle küçük olan kamera sade görünümlüdür. Lensi bütünleşik haldedir. IR (Kızılötesi) aydınlatmayı sağlayan ledleri vardır. Başka ışığa ihtiyaç duymaksızın kendisi için ortam ışığını sağlar. IP66 derecelendirmesine uygun olarak suya ve toza dayanıklı, su geçirmezdir. Dış mekan uygulamaları için uygundur.